Rady a tipy pro včelaře

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dýmák

DýmákDýmák je jedním z nejdůležitějších nástrojů používaných včelaři při manipulaci s včelstvem. Dýmák vytváří kouř, který uklidňuje včely a umožňuje včelaři manipulovat s plásty bez nebezpečí útoku včel. V tomto článku se podíváme na různé typy dýmáků, jak je používat a jakým způsobem pracovat s nimi.

 Typy dýmáků

 Existuje mnoho různých typů dýmáků, které jsou k dispozici pro včelaře. Některé z nejčastěji používaných typů dýmáků jsou:

 Klasický dýmák

Klasický dýmák je nejoblíbenějším typem dýmáku používaného včelaři. Tyto dýmáky jsou obvykle vyrobeny z kovu nebo nerezové oceli a mají nálevku pro vkládání paliva, jako jsou dřevěné hobliny nebo suché rostliny.

 Dýmák na baterie

Dýmák na baterie je modernější typ dýmáku, který využívá baterii pro vytváření kouře. Tyto dýmáky jsou obvykle menší a snadno se používají, ale jsou dražší než klasické dýmáky.

 Dýmák na plyn

Dýmák na plyn je další moderní typ dýmáku, který využívá plynovou náplň pro vytváření kouře. Tyto dýmáky jsou obvykle velmi účinné, ale jsou dražší než klasické dýmáky.

 Používání dýmáku je jednoduché, ale vyžaduje určitou dovednost a pozornost.

Koukněte na naše stránky rádi Vám pomůžeme s výběrem - https://www.vcelarstvi-razovi.cz/sortiment/vcelarske-potreby-a-drobne-naradi

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů