Rady a tipy pro včelaře

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Kořeny včelařství v naší rodině sahají až do první republiky, kdy můj dědeček, velký hospodář, zjistil, že mu mezi jeho všemi zvířaty chybí již jen včely. S velkým elánem začal včelařit a v jeho práci mu pomáhal i můj otec. Otec razil teorii, že ženy včelařit nemohou, protože je to těžká práce, ale i on stárnul a sil ubývalo. Začala mu proto pomáhat sestra a po pár letech jsem se přidala i já spolu se svým manželem.

o-nas-1.JPG o-nas-2.JPG o-nas-3.JPG

V současné době jsme sehraná trojka, která stále vymýšlí jak zmodernizovat a hlavně zjednodušit tohoto hezkého koníčka. A proto nechceme zůstat u starého způsobu včelaření a snažíme se co nejvíce zefektivnit chov včel a produkci medu.

Zatím obhospodařujeme cca 50 včelstev na dvou stanovištích a prozatím je to stav konečný. Naše stanoviště se nacházejí ve Středočeském kraji, v okolí brdských lesů. Včelstva chováme v zateplených nástavkových úlech rámkové míry 39x24cm.

Naší prioritou je vlastní produkce a prodej kvalitních medů - květový, smíšený a medovicový přímo ze dvora. Odměnou za náš dobrý med jsou spokojení zákazníci, kteří se k nám stále rádi vracejí.